18 września 2017

Przegląd konkursów literackich #2


Cześć Kochani!

Przybywam do Was z kolejną porcję aktualnych konkursów literackich. Mam nadzieję, że któryś z nich Was zainteresuje i znajdziecie motywację i inspirację, aby stworzyć własne opowiadanie lub wiersz. Zapraszam!

1. IV Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy"


Organizatorem konkursu jest jest Marcin Daniel Kowalczyk - pomysłodawca Konkursu, poeta, kompozytor oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie. Aby wziąć udział w konkursie należy być osobą pełnoletnią. Zadaniem konkursowym jest nadesłanie od 1 do 3 wierszy oraz nowelę lub opowiadanie o objętości do 2500 znaków i dowolnej tematyce. Pula nagród to 1500zł. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 31.10.2017r.
Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: IV Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy”
2. IV Konkurs Literacki "Racibórz prozą zaczarowany"


Organizatorami konkursu są Miasto Racibórz i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać prozą pracę o objętości od 5 do 10 stron, związaną z dowolnym wydarzeniem historycznym, które miało wpływ na powstanie i rozwój miasta Raciborza. Wysokość nagród dla zwycięzców wynosi kolejno 1000, 600 i 400 zł za zajęcie I, II i III miejsca. Termin zgłoszeń: 13.10.2017r. Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: Racibórz prozą zaczarowany

3. III Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej

Organizatorami konkursu są Burmistrz Miasta Działdowa oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać trzy utwory poetyckie, przy czym jeden z nich musi nawiązywać tematyką do Działdowa. Przewidziane są nagrody finansowe. Wybrane wiersze zostaną opublikowane w pokonkursowym zbiorze poezji. Termin nadsyłania prac mija 30.10.2017r.
4. Fantastyczny Konkurs Literacki JA GORĘ

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu. Warunkiem uczestnictwa jest ukończone 16 lat. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać opowiadanie fantastyczne, które będzie zawierać frazę „Ja gorę” do 18000 znaków ze spacjami. Przewidziane są nagrody pieniężne. Termin nadsyłania prac upływa 16.10.2017r. Wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: Fantastyczny Konkurs Literacki JA GORĘ

5. III Konkurs Poetycki im. Rodziny WiłkomirskichOrganizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka z siedzibą w Kaliszu. Warunkiem uczestnictwa jest ukończone 16 lat. Na konkurs można przesłać 3-5 wierszy. Tematyka dowolna. Jednak przewidziana jest dodatkowa kategoria dla wierszy inspirowanych muzyką. Pula nagród wynosi aż 5000 zł. Termin nadsyłania prac upływa 15.10.2017r. Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: III Konkurs Poetycki im. Rodziny Wiłkomirskich

6. VII Ogólnopolski Konkurs na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej

Organizatorami konkursu są Dom Literatury w Łodzi, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Radomsko. Jest to konkurs o charakterze otwartym, którego celem jest upamiętnienie twórczości prozatorskiej i poetyckiej oraz postaci radomszczanki Krystyny Kwiatkowskiej. Aby wziąć w nim udział należy przesłać opowiadanie fantasy o objętości do 10 stron. Pula nagród to aż 3000zł. Termin nadsyłania prac mija 13.10.2017r.
 Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: VII Ogólnopolski Konkurs na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej
Czy któryś z konkursów Was zainteresował? Życzę powodzenia i połamania piór!

Pozdrawiam, Justyna

1 komentarz:

  1. Mnie opowiadanie fantastyczne - ale nie mam czasu siedzieć i pisać.Cóż dobrze, że jest tyle konkursów, może ktoś się dzięki nim wybije :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 W temacie , Blogger