4 września 2017

Przegląd konkursów literackich #1


Cześć Kochani!

Mam dzisiaj dla Was porcję informacji na temat aktualnych konkursów literackich. Myślę, że jako miłośnicy książek znajdziecie w tej nowej serii na moim blogu coś dla siebie. W dzisiejszej części będzie bardzo dużo pozycji do wyboru. Jednak czasu żeby wziąć udział zostało niewiele! Jesienna pogoda, która zaskoczyła nas już na początku września sprzyja tworzeniu. Ja już wybrał konkurs na który wyślę swoje opowiadanie :) Zachęcam do zapoznania się z tematyką i warunkami wybranych przeze mnie konkursów literackich i pisania, pisania, pisania.

1. "Ja i mój wróg" - konkurs na najlepsze krótkie opowiadanie roku.

Organizatorem konkursu o charakterze otwartym na najlepsze krótkie opowiadanie jest Towarzystwo Aktywnej Komunikacji.
Hasło tegorocznej edycji to "Ja i mój wróg".
Nadsyłane prace powinny mieć długość od 5000-10000 znaków ze spacjami. Termin przesyłania opowiadań to 25.09.2017r. Podczas oceniania jury weźmie pod uwagę oryginalność, poziom artystyczny oraz autorskie ujęcie hasła przewodniego. Nagroda główna to 2000zł brutto. Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: "Ja i mój wróg" - konkurs na najlepsze krótkie opowiadanie roku
2. Konkurs na limeryk "Lato z książką"

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać limeryk o książce i letnim wypoczynku. Termin nadsyłania prac to 30.09.2017r. Prace można składać osobiście bądź przesłać na adres mailowy. Przewidziane są nagrody książkowe.
Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: Konkurs na limeryk "Lato z książką"


3. XXXII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego

Konkurs ma charakter otwarty i organizowany jest w dwóch kategoriach: poezja oraz proza. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki. Termin zgłoszeń upływa 30.09.2017r. W konkursie przewidziane są liczne nagrody: w kategorii prozy, poezji, nagroda publiczności czy Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego.  Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego

4. VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Zaczyna się od słowa" im. Ziemowita Skibińskiego
Organizatorami konkursu są Dom Literatury w Łodzi, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, Poddębicki Dom Kultury i Sportu oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres Poddębickiego Domu Kultury i Sportu wydrukowany w 4 egzemplarzach zestaw 3-5 wierszy. Uwaga! Jeden z wierszy powinien nawiązywać do hasła "Zaczyna się od słowa".
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz poeci niezrzeszeni w związkach twórczych w wieku do 25 lat. Prace można nadsyłać do 30.09.2017r. Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: Konkurs Poetycki "Zaczyna się od słowa"
5. XXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Broniewskiego "O Liść Dębu"
Organizatorami konkursu są: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Płock. Zadaniem konkursowym jest nadesłanie pięciu wierszy własnego autorstwa. Tematyka - nieograniczona, jednak organizatorzy podkreślają, iż miło widziane będą wiersze i tematyce płockiej. Konkurs ma charakter otwarty, a zgłosić można jeden zestaw wierszy. Termin nadsyłania prac upływa 22.09.2017r. Wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: "O Liść Dębu"

6. Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Czarno na białym"


Organizatorami konkursu są Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie, Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. Warunkiem uczestnictwa jest ukończone 16 lat. Aby wziąć udział należy przesłać trzy wiersze o dowolnej tematyce. W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne oraz książkowe. Termin nadsyłania prac upływa 30.09.2017 roku (decyduje data stempla pocztowego). Strona konkursu i wszelkie dokładne informacje znajdują się tutaj: Konkurs "Czarno na białym"
Czy któryś z konkursów Was zainteresował? Życzę powodzenia i połamania piór!

Pozdrawiam, Justyna

1 komentarz:

Copyright © 2016 W temacie , Blogger