19 maja 2017

[2] Weekendowy przegląd filmowy: "W.E. Królewski romans" i "Przypadkowy mąż"Tytuł:"W.E. Królewski romans"
Tytuł oryginału:"W.E."
Rok produkcji: 2011
Gatunek: Biograficzny; Melodramat
Czas trwania: 1h 55min
Produkcja: Wielka Brytania
W rolach głównych:
Abbie Cornish
Andrea Riseborough
James D'Arcy
Oscar Isaac         Do obejrzenia tego filmu zabierałam się naprawdę bardzo długo. Po raz pierwszy usłyszałam o nim w radio w roku jego premiery. Prowadzący powiedział kilka słów na temat fabuły, a następnie zabrzmiała ta piosenka:


          Tak bardzo mi się spodobała, że dołączyła do grona moich ulubionych. Do dzisiaj z wielką chęcią jej słucham. Następnie dowiedziałam się, że Madonna nie tylko nagrała piosenkę do "W.E. Królewski romans" ale również ten film wyreżyserowała! Czas mija bardzo szybko. Bo film ten obejrzałam dopiero po siedmiu latach od momentu postanowienia, że zobaczyć go muszę! :)

          Film opowiada historię króla Edwarda VIII (James D'Arcy), który pokochał nad życie kobietę o imieniu Wallis (Andrea Riseborough). Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, iż jest ona mężatką. Obyczaje nie pozwalały w tamtych czasach na takie sytuacje. Dlatego mężczyzna, w imię miłości, postanowił zrezygnować z tronu i spędzić resztę życia z piękną amerykanką. Wybucha skandal. Miłość tych dwojga zmieniła w pewny sposób bieg historii.
          Około sześćdziesiąt lat później, Wally Winthrop (Abbie Cornish), przechodzi trudny czas w swoim życiu. Jej małżeństwo nie należy do udanych i przechodzi kryzys. Kobietę od pewnego czasu fascynuje dwudziestowieczny skandal wywołany przez ówczesnego króla. Czyta listy należące do Edwarda i Wallis, chodzi na aukcje, na których sprzedawane są należące do nich przedmioty. Żyje przeszłością i historią miłości, w której odnajduje odrobinę samej siebie. Podczas czasu spędzanego w muzeach poznaje Evgeniego (Oscar Isaac) - rosyjskiego ochroniarza. Czy historie Wally i Wallis są powiązane? Czy odnalazły one szczęście w miłości, dla której poświęciły tak wiele? Musicie się o tym koniecznie przekonać.

         Chciałabym jeszcze dodać, że Andrea Riseborough w roli Wallis, wypadła moim zdaniem re-we-la-cyj-nie! Nie mogłam oderwać wzroku od ekranu kiedy tylko się na nim pojawiała :)~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tytuł: "Przypadkowy mąż"
Tytuł oryginału: "The Accidental Husband"
Rok produkcji: 2008
Gatunek: Komedia romantyczna
Czas trwania: 1h 30min
 Produkcja: Irlandia, USA
W rolach głównych:
Uma Thurman
Colin Firth
Jeffrey Dean Morgan          "Przypadkowy mąż" to typowa komedia romantyczna. Ale jedno trzeba przyznać, ogląda się ją naprawdę przyjemnie. Do tego Uma Thurman i niezastąpiony Colin Firth...czego chcieć więcej :)

         Emma Hall prowadzi w radio audycję podczas której udziela sercowych porad swoim słuchaczom. Kobieta sama planuje ślub, który ma być dopięty na ostatni guzik. Jednak okazuje się, że na jej drodze do szczęścia pojawia się bardzo duży problem. W trakcie wizyty w urzędzie stanu cywilnego odkrywa, że jest już mężatką! Zdezorientowana postanawia ukryć szokujące odkrycie przez narzeczonym i odnaleźć tajemniczego mężczyznę, który w dokumentach widnieje jako jej mąż. Czy jej się to uda? Czas mija nieubłaganie... .
Oglądaliście któryś z tych filmów? A może obydwa? Dajcie znać jak się Wam podobały :)

Justyna

2 komentarze:

  1. Nie znam tych filmów, a lubię takie komedie romantyczne, więc chętnie zobaczę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie oglądałam tych filmów. :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 W temacie , Blogger